Listopad 2010

Ubiquity 5 - report z konzertu nejkonzertovanějšího 20.11.2010

24. listopadu 2010 v 17:08 | authorka |  píšu,vztekámse, kreslím, pláču, blázním
Let's get started. Někdy život není úplně jednoduchá věc. Dokáže člověka pěkně dusit a pak prostě potřebujete vypustit, i když se to řekněme vůbec "nehodí" - jak časově tak tak fyzicky. Fyzicky hlavně proto, že po takovym napětí nestačí si jen lehnout na záda a čekat, že se regenerace dostaví sama. Je to i logický, ono totiž spát už nemůžete z podstaty a jen tak ležet taky ne a jdete radši něco dělat. Ne z nudy, ale z důvodu mnohem zavažnějšího, jelikož máte hlavu a diář plný seznamů věcí, který jste odložily tak nějak na "příště". Nejde stíhat…nejde protože kdykoliv se proberete z pracovního zapálení a zjistíte, že je zase čtyři hodiny ráno, že váš ubohý spolubydlící zase spí s rozsvíceném pokoji, protože zatím se ještě neodvážil vám
drze zhasnout. Jak dlouho to však může obyčejná lidská bytost vydržet? Jak dlouho než začne mít pocit, že mu praskne hlava a zbytek těla uhnije? xD Pak prostě přijde řada na vynucený rest…a co je lepšího než pořádně bouřlivej konzert!?! Tam se najde ta správná chvíle, kde snad zapomenete úplně na všechno a dokážete zběsile tancovat i bez jediné kapky alkoholu, protože už to že jste tam je pro vás extáze!…tak třeba tak poznáte studenta prvního ročníku architektury ;)

Ale zpět k reportu…Imodium, Kurtizány z 25. avenue a Hentai Corporation ! Tak mnohým netřeba představovat, ale já bych to ještě před pár dny uvítala:)
Bylo to asi týden co jsem se zaposlouchala do nové desky kapely Imodium (jejich nové a pro mě vůbec první jaký jsem kdy slyšela) a ono jaká to náhodička - hnedka konzertv Ústí…tak super, přijedu si z Prahy a dám si volnej víkend. A ještě ve Sportpubu Irská (nebo teď Music Hall Irská…vlastně ani nevim, prostě Irská;p), ostatně to byla původně hospoda výhradně pro hokejisty a spol, jelikož je to přímo na stadionu. A musim říct, že to stálo zato! I když kluci vypadali trochu naštvaně a možná už je tu nikdy neuvidíme. O přivítání se totiž postarali ústecký hokejový fanklub, který na světě uznává jedině dvě věci: a) fandit HC Slovan nebo b) hrát za HC Slovan, takže možná tušíte jak chudáci dopadli když vstoupili do sálu s kejtrama na zádech a spoustou beden. Zahráli. Samozřejmě výborně, ale bylo vidět, že sou z toho tady nejistý. Ještě další věc, na kterou asi nejsou zvyklí, je ústecký "bouřlivý publikum". A to ani nevědi, že můžou bejt rádi, že se vůbec našlo pár odvážlivců stojících před podiem. Fake. Konzert to byl poněkud krátkej, odešli a nepřidali. Ani kytarista Dan se nenechal přemluvit na aspoň ještě jeden přídavek (mrzí mě, že jsem neslyšela Víš, Ellie), ale hráli ten den ještě v Kralupech a to je pak docela těžký…Každopádně měl pravdu, když mě odpálkoval s tim, že ji zahrajou "příště". OK, budu tam. A moc ráda.
Tak mezitím co si odehráli svojí roli Imodium, tam společně Kurtizány a Hentai spotřebovali skoro celou flašku Tequily (nemohla sem si nevšimnout, seděli moc blízko nás;)). Takže to už bylo jasný, že to bude show. A taky byla. Kurtizány mě hrozně překvapili, protože bych na ně ani nikdy nešla, ale teď už vim, že by to byla chyba. Hold je to poznat když to někdo umí. Za ten velkej zážitek dostal i tenhle report název právě jejich písničky, Ubiquity V. Snad jen jeden postřeh…otázka co jste dělali v roce 91? - takhle malý miminko si byla? No vidš a to já už sem fetoval … xD…Přestávku v šatně přeskočíme, protože sama spoustu věcí nechápu. Nebo si nejsem jistá do jaký míry sem se nechala napálit. Ale uznejte sami, že věřit tomu, že takovej dredáč pije každý ráno štávu z jednoho citronu a dvou pomerančů, pak vypije hodně vody a a první pivo to vydrží "až"
do večera … možná bysme tak chtěli žít všichni. Možná jen dokud to opravdu nezažijem, ono to asi nebude tak idylický…
S obrovským doporučením sem se vrátila k fenomenálnímu konzertu Hentai Corporation. Ano, byl opravdu fenomenální, stejně jako celá kapela. Nemůžu hodnotit co přesně hráli, protože nejenže ty písničky neznám, tak taky sem už nebyla úplně při smyslech, ale neuvěřitelně sem si to užila. A dokonce i pár ostatních lidí začalo taky tancovat!J Velký plus má song Ghostbuster a neuvěřitelnej přídavek v podobě coververze na Zubatou od Pražskýho Výběru.
Tak jak to zakončit. Děkovat asi nemá cenu, navíc děkovat face to face bylo lepší;) Snad jen, že dneska už je pondělí a to je pod sobotní docela dost času, a já mám pořád děsivě zatuhlej krk. Asi to s tim "pařením pod podiem" přehánim, ale věřte, že je mi teď i tak milionkrát líp než kdykoliv jindy. Však víte
NO MUSIC - NO LIFE !