S mírem a láskou nikam nejdojdeš. Je potřeba chodit s lahví vína.

4. května 2017 v 22:40 | Paralela |  fronta se zrušila

*******
Napsáno v mezičase no.02:


Vracet se je někdy složitější, než utíkat. Nejsložitější je naučit se zase koncentrovat svoje myšlenky do smysluplných textů. Už se mi stýskalo.

Řada komplikací, jako nekonečná únava, bolest, nedostatek času kvůli spánku, víkendy ve dvou, chybějící internet i počítač....tahle nekonečnost mě odtrhla od psaní. Už koncem minulého týdne jsem moc potřebovala něco napsat, avšak večery jsem dál trávila za přítomnosti gramofonu a izolovaných myšlenek. Napsala jsem slovo "avšak", protože Dominátor říkal, že "ale" dneska říká každej, že je to nuda. Takové "avšak" vyjadřuje jedinečnost, snahu a odlišnost. A my přece chceme dělat věci jinak. #promiňDomčo

Zjistila jsem, že se asi nedokážu vymotat z toho, co jsem doposud neřekla. Navázat nit. Pak mi došlo, že to je vlastně blbost, že to nikdo nepotřebuje. #fakit.

Z bolesti se snad nějak samovolně dostanu, ani v tom nejhorším o tom nepochybuju. Pochybuju, že se kdy dostanu z vlastní pochybovačnosti, ale to je jiný příběh. Dost komplexní příběh. A Frajer pak říká, že "vy chcete být těma ředitelkama, manažerkama, šéfkama, ale pak máte takový problémy". Jo, někdy bolí i vstát. I se pohnout. Je důležitý vědět jaká pozice sochy je proti bolesti účinná. Frajer je někdo, kdo mě svým pohledem na svět často překvapí. A já jsem ráda překvapená. A vlastně jsem i docela vyřízená. Jen tahle věta, ta mi trochu uvízla v hlavě.

Přečetla jsem si Twitrovou story o tom, jak složitý je být holka. Někdy. V profesionální rovině. Jde o příběh dvou zaměstnanců a partnerů. Holce všechno dýl trvá, chlap je rychlejší, šéf buzeruje. Tak se pro jednou rozhodnou vyměnit si role - a experiment je na stole. Po dobu dvou týdnů se muž podepisuje jako Nicole a ona jako Phil. Výsledek? Jakoby si vyměnili všechno, nejen jméno v podpisu, ale i pracovní pozice. On je v šoku, ona je v pohodě. Je zvyklá.

Myslíte, že takhle to opravdu funguje?

Řekla bych že jo. Akortát si to asi nedokážu úplně vyzkoušet. Myslím si jen, že můj kamarád dostane za svou práci víc peněz než já, i když je míň zkušenej. Ale to může být taky náhoda. A moje nejistota zkusit to změnit. (A to hlavně protože jsem v situaci, kdy čas od času potřebuju volno, protože se musím proměnit v sochu a čekat, až to přestane. Začarovanej kruh.) Není to fér? Není. Ale Frajer, i jakejkoliv jinej frajer, nemůže být matka. Každej si Frajer si nechce vzít holku, která ho bude v šedesáti okřikovat, že si neumyl jablko. Je to fér? Není. Konec rozporů.

Postupem času si uvědomuju, že toho nedokážu vážně moc. Ale protože mám hodně snahy a hodně chtíče....hej, právě teď jsem si uvědomila, že to, co píšu, je pro tenhle svět úplně zbytečný a hned s tím přestávám. Mír a lásku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 8. května 2017 v 9:16 | Reagovat

Rád Ťa tu zas vidím :-) Čakal by som od Teba ale uvažovanie o platovej priepasti určite nie. :-D O tom, čo také niečo existuje sa môžme len dohadovať, ale ja si myslím, že nie. "Boss" v storke si očividne vybíjal komplexy :-D

2 paralelnisvet paralelnisvet | 8. května 2017 v 15:56 | Reagovat

[1]:  ahoj :( vracím se k tomuhle po víc než měsíci a musím říct, že jsem si to nikdy uplně nevyjasnila. Pořád si myslím, že to tak nějak funguje, ale je to asi nakonec zanedbatelný. Rozhodně to nemělo vyznít, že si na to jako stěžuju.

3 stuprum stuprum | Web | 11. května 2017 v 13:44 | Reagovat

Tyhle experimenty mají stejný konec. Potvrzují, že ženy budou vždycky feministkami a dominantní muži že jim to budou na věčné časy dávat sežrat.

4 paralelnisvet paralelnisvet | 11. května 2017 v 21:57 | Reagovat

[3]: a tak je to asi správně ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama